راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس| چگونه فروشگاه اینترنتی لباس بسازیم؟

راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس| چگونه فروشگاه اینترنتی لباس بسازیم؟

اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی لباس در گوشه‌ای از شهر هستید؛ روزانه چند مشتری وارد مغازه‌تان می‌شوند؟! 200 مشتری؟ 300 مشتری؟ چه تعداد از این افراد با دست پر از فروشگاه خارج می‌شوند؟

اگر فرض کنیم در بهترین حالت فروش اجناس هم باشید، لازمه فروش‌تان این است که در فروشگاه حاضر باشید، یا اینکه برای استخدام فروشنده هزینه پرداخت کنید. یعنی اگر یک روز به هر دلیلی مانند کسالت، سفر، تعطیلی مناسبتی، مجبور شوید فروشگاه را تعطیل کنید، عملا آن روز هیچ فروشی نخواهید داشت.

اگر به شما بگوییم راهی وجود دارد که نه تنها در روزهای تعطیل فروشگاه، که در خواب هم می‌توانید بفروشید، چه؟!

بدون اینکه بخواهید هزینه‌ای اضافی بابت فروشنده بپردازید. تازه علاوه بر آن، تعداد مشتریان نامحدودی از همه جای ایران می‌توانید داشته باشید.

یا ممکن است جزو دسته دومی باشید؛ که اصلا فروشگاه فیزیکی پوشاک ندارید و می‌خواهید با حداقل سرمایه، کسب و کاری در زمینه فروش لباس داشته باشید.

پیشنهادی که برای هر دوی شما داریم، راه اندازی کسب و کار اینترنتی است. چون برای کسب درآمد از آن، نه محدودیت جغرافیایی تعریف شده است، نه محدودیت زمانی و نه تعداد مشتری. در یک جمله: شما می‌توانید محصولتان را در هر زمان و مکان، به هر تعداد مشتری بفروشید.

در این مطلب، قرار است روش‌های فروش آنلاین لباس از جمله راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس را یاد بگیرید و با کمک آن، به درآمدهای بالا برسید.

آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی لباس

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی لباس ایدۀ خوبی است؟

نیاز به لباس و پوشاک برای افراد، همواره وجود داشته، دارد و خواهد داشت؛ پس نیاز و تقاضای آن هیچوقت از بین نمی‌رود. هر چند حتی اگر اینطور هم نبود؛ خودتان باید این نیاز را ایجاد می‌کردید. اما به هر حال از این جهت کارتان راحت است و مطمئن باشید، اگر فروشگاه خوبی داشته باشید، می‌توانید خوب بفروشید.

شاید مشتریان تا چند سال پیش برای خرید پوشاک به‌صورت آنلاین وسواس به خرج می‌دادند؛ اما امروز با دیدن درآمد بالای فروشگاه‌هایی مانند دیجی استایل و مدیسه می‌بینیم، که افراد حتی لباس را هم خیلی راحت، آنلاین می‌خرند. ترجیح می‌دهند به جای وقت گذراندن در ترافیک، در منزل خود همینطور که روی کاناپه لم داده‌اند، خرید خود را انجام دهند.

اگر خودتان الان فروشگاه داشته باشید، که مشکلی بابت تأمین محصول ندارید، اما اگر تازه بخواهید یک کسب و کار فروشگاهی راه بیندازید و محصول آن را نداشته باشید، چطور؟

شما سایت‌تان را راه اندازی کرده و روی آن کار کنید. بعد از مدتی که محتوای خوب و باکیفیتی در آن گذاشتید و روی ظاهرش کار کردید، احتمالا جایگاه خوبی در گوگل می‌گیرد. خب الان شما سایتی دارید که رتبه خوبی در محصولات مورد نظرتان دارد. پس حالا راحت می‌توانید با تأمین کنندگان مذاکره کنید. این هم از تأمین محصول.

یک نکته دیگر: به جای اینکه از همان ابتدا، با تنوع زیادی از محصولات شروع کنید، بخش کوچک‌تری از مشتریان را هدف گیری کنید. مثلا با لباس کودک شروع کنید؛ یا خانم‌های باردار را هدف بگیرید، یا تنها لباس‌های تولد بفروشید. این کار که همان نیچ مارکتینگ است، در شروع بسیار جواب می‌دهد.

خب حالا که تصمیم گرفته‌اید، فروشگاه اینترنتی خود را داشته باشید؛ ما راهی که تا رسیدن به درآمد پیش رو دارید، را به شما آموزش می‌دهیم.

مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس

اگر این قدم‌ها را بردارید، در نهایت صاحب یک فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای و پرفروش لباس خواهید بود؛ البته به شرط اینکه هیچ مرحله‌ای را دور نزنید! و همۀ آن‌ها را انجام دهید.

1. ایجاد و خرید یک سایت فروشگاهی

قبل از هر چیز باید بستری برای فروشگاه‌تان داشته باشید. به جای اینکه شما را درگیر روش‌های پیچیده طراحی سایت کنیم، یک روش بسیار ساده برای ساخت فروشگاه را به شما پیشنهاد می‌دهیم. فقط کافی‌ست سایت خود را در فروشگاه ساز ملی وب ایجاد کنید. با اینکه یک تست رایگان 7 روزه دارید، اما اگر تصمیم‌تان برای ساخت فروشگاه اینترنتی لباس جدی است، معطل نکنید. همین حالا با ورود به صفحه فروشگاه ساز ملی وب اینکار را شروع کنید.

ساخت فروشگاه اینترنتی لباس

2. گذاشتن محصولات در فروشگاه

حالا وقت آن رسیده محصول‌تان را در ویترین فروشگاه‌تان بچینید. چون مشتری از نزدیک محصول شما را نمی‌بیند، باید اطلاعات کافی از آن را در اختیارش قرار دهید. این اطلاعات شامل تصاویری باکیفیت و مناسب از محصول، توضیحات محصول، مقایسه محصولات و…است.

پیشنهاد می‌کنیم دو مقاله زیر را هم مطالعه کنید، تا باورتان شود، که تصاویر اهمیت زیادی در سایت دارند.

محتوای متنی یعنی توضیحات محصول را هم مشتری دوست دارد؛ هم گوگل! پس به سئوی سایت‌ تان بسیار کمک می‌کند.

علاوه بر توضیحات هر صفحه از محصول، بهتر است بلاگ هم داشته باشید.

3. انتخاب اسم و لوگو برای فروشگاه اینترنتی

دوست دارید مشتریان، فروشگاه شما را با چه اسمی بشناسند؟

هر نوع فروشگاهی داشته باشید، باید یک اسم برای آن در نظر بگیرید. نگران آن هم نباشید، مقالۀ «انتخاب اسم برای فروشگاه اینترنتی» کامل شما را راهنمایی می‌کند.

همچنین می‌توانید برای فروشگاه‌تان یک لوگوی جذاب در نظر بگیرید تا مشتریان با دیدن آن یاد شما بیفتند. لوگو فروشگاه اینترنتی‌ تان در عین سادگی، باید هم به کسب و کارتان مرتبط باشد و هم به‌راحتی در ذهن مشتری بماند.

4. استفاده از تکنیک‌های فروش و مارکتینگ فروشگاه

الان فروشگاه‌تان برای فروش آماده است. اما مشتری از کجا باید بداند شما فلان فروشگاه اینترنتی لباس را دارید؟ پس وقت آن رسیده که خودتان فروشگاه را به مشتری معرفی کنید. چگونه؟ با کمک روش‌های بازاریابی اینترنتی مانند سئو، تبلیغات گوگل، فعالیت و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا.

انتظار نداشته باشید، بالافاصله بعد از راه اندازی فروشگاه، سیل مشتری به سمت‌تان بیاید. اگر اینطور بود، الان هیچ تفاوتی بین فروشگاه‌های پرفروش و کم فروش وجود نداشت. مسئله این است که خودتان انتخاب می‌کنید، فروشگاه موفقی داشته باشید یا نه. در مقالۀ «5 نکته برای افزایش فروش سایت فروشگاهی‌تان» به نکات کاربردی برای افزایش فروش اشاره کرده‌ایم.

یعنی ما نه تنها در فرایند ساخت فروشگاه اینترنتی، بلکه در مرحله فروش هم همراه شما هستیم. حتی بخشی با عنوان آموزش صفرتا صد مدیریت را برای شما آماده کرده‌ایم. که بصورت کاملا اختصاصی و برای وبسایت شما آماده می شود و تقدیم می کنیم.

یک فروشگاه اینترنتی موفق لباس چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

هر فروشگاه موفق و پرفروشی که می‌بینید، قطعا ویژگی‌های زیر را دارد. پس شما هم اگر می‌خواهید یکی از این فروشگاه‌ها باشید، نکات زیر را رعایت کنید.

سایت‌تان با هر دستگاهی قابل دسترسی باشد

مشتری دوست دارد، همیطور که در مترو، تاکسی یا تخت خواب است، با موبایل خود لباسی که می‌خواهد را سفارش دهد. پس سایت شما باید در تلفن همراه یا تبلت، به همان خوبی دسکتاپ نمایش داده شود؛ این همان طراحی ریسپانسیو سایت است، که بسیار واجب است.

فرایند خرید ساده باشد

مشتری به این دلیل، خرید آنلاین را انتخاب کرده؛ که انجامش راحت است. حالا اگر این را برایش سخت کنید، بیخیال فروشگاه اینترنتی شما می‌شود و ممکن است رقیبتان را برای خرید انتخاب کند.

ظاهر ساده‌ای برای سایت‌تان انتخاب کنید؛ دسته‌بندی‌های مشخصی برای محصولات در نظر بگیرید؛ به طوری که مشتری با ورود به سایت گیج نشود. همچنین تا حد ممکن مراحل خرید را کوتاه کنید؛ وگرنه از خرید منصرف می‌شود. مثلا برای یک فروشگاه اینترنتی لباس، کافی است اطلاعات سفارش و آدرس مشتری را از او بگیرید.

بخشی برای نظرات کاربران داشته باشد

بخشی از سایت فروشگاهی، که مشتریان به شدت آن را دوست دارند؛ چون بیش از شما، به نظر مشتریان‌تان اعتماد می‌کنند. پس حتما بخشی از صفحه محصولتان را برای آن اختصاص دهید.

نماد اعتماد داشته باشد

مشتری که شما را نمی‌شناسد، فروشگاه‌تان هم که مکان مشخصی ندارد. پس از کجا باید به شما اعتماد کند؟! احتمالا اولین کاری که می‌کند؛ این است که پایین صفحه به دنبال نماد اعتماد الکترونیک می‌گردد. راستی ما جدیدترین راهنمای تصویری گرفتن اینماد را در بلاگ گذاشته‌ایم.

سایت سرعت بالایی داشته باشد

مشتری آنلاین کم حوصله است. اگر سایت دیر بالا بیاید (بیشتر از 3 یا 4 ثانیه)، احتمالا آن را می‌بندد و به سراغ بعدی می‌رود. شاید بپرسید، چگونه سرعت سایت‌تان باید بهینه شود؟ مهم تر از همه استفاده از یک سیستم ساخت سایت استاندارد است که پرتال قطعا در این مورد حرفی برای گفتن دارد. چون تخصص اصلی‌اش، سایت‌های فروشگاهی است.

محتوای مفیدی در سایت منتشر کنید

چرا این همه روی محتوا تأکید داریم؟ چون هم مشتری آن را دوست دارد؛ هم گوگل! منظورمان از محتوا، هم توضیحات محصول در هر صفحه است و هم محتوای مفیدی که در بلاگ سایت‌تان قرار می‌دهید. این محتوا اگر برای کاربر مفید باشد، قطعا تأثیر زیادی در بالا آمدن سایت‌تان دارد.

همۀ نکاتی که گفتیم، کامل در فروشگاه ساز ملی وب رعایت شده است. اگر باورتان نمی‌شود؛ تست آن را از دست ندهید.

پس چرا سایتم در گوگل بالا نمی‌آید؟

خیلی از مشتریان ما، انتظار دارند به محض ساخت فروشگاه، سایت‌شان در صفحه اول گوگل و لینک‌های نخست دیده شود!

بگذارید خیال‌تان را راحت کنیم، بالا آمدن سایت‌تان زمان می‌برد و باید کمی صبور باشید. برای بالا آمدن فروشگاه‌تان در گوگل باید روی سئوی آن کار کنید. یا اگر هزینه برای‌تان اهمیتی ندارد، از تبلیغات گوگل (گوگل ادز) استفاده کنید.

البته تیم حرفه ای ملی وب تولید محتوای وبسایت شما را با هزینه ای مناسب و در کمترین زمان انجام می دهد.

همین حالا با ما تماس بگیرید و نمونه وبسایت های ملی وب را مشاهده کنید.

جمع بندی

ابتدای مقاله گفته بودیم هم قدم با ما، سایت فروشگاهی‌‎تان را بسازید. اگر توجه نکردید همین حالا میتوانید با کارشناسان ملی وب تماس بگیرید و مشاوره جامع و رایگان دریافت کنید. 01333854446

به جای اینکه وجود فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ نگرانتان کند، به رقابت با آن‌ها فکر کنید؛ به جای نگرانی از حذف شدن، خودتان را جای هر کدام از آن‌ها تصور کنید.

راستی شما اولین تجربه‌تان برای فروش محصول است؟ یا اینکه فروشگاه فیزیکی دارید؟

هر سؤالی در مورد راه اندازی فروشگاه اینترنتی داشتید، یا برای ما در بخش دیدگاه بنویسید.

بیشتر بخوانید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ساخت وب سایت / فروشگاه
7 روز تست رایگان