افزایش بازدید سایت؛ چطور آمار بازدید سایت خود را بالا ببریم؟

افزایش بازدید سایت؛ چطور آمار بازدید سایت خود را بالا ببریم؟

شروع به کار  وبلاگ  رشد و توسعه

یکی از دغدغه‌های مهم صاحبان کسب و کار و کسانی که از طریق سایت قصد کسب درآمد و بازاریابی دارند، افزایش میزان بازدید سایت است. اگر شما از یک بازاریاب یا صاحبان کسب و کار، سوالی درباره آرزویی که دارند بپرسید، قطعا پاسخی که خواهید شنید مربوط به افزایش تعداد مشتری و درآمدشان است و به همین دلیل قصد داریم در این مقاله روش های مناسبی را برای افزایش بازدید سایت معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

در این مقاله، به بررسی روش های افزایش بازدید سایت می پردازیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. امروز میخواهیم 20 تکنیک کاربردی افزایش بازدید وبسایت را معرفی کنیم.

روش های افزایش بازدید سایت

1. تبلیغات

یکی از روش‌های افزایش بازدید سایت ، انجام تبلیغات در شبکه های اجتماعی است. تبلیغات کلیکی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و نمایش بنرهای تصویری می‌توانند روش های مناسبی جهت افزایش بازدید سایت به حساب آیند، تنها کافیست برند اختصاصی خود را ساخته و آن را در معرض نمایش قرار دهید.

استراتژی‌های خود را مطابق با اهدافتان تنظیم کنید؛ آیا فقط قصد دارید ترافیک سایت را افزایش دهید؟

تمام روش‌های افزایش بازدید سایت دارای مزایا و معایب خاص خودشان هستند، بنابراین بهتر است تا به خوبی درباره اهداف و نتایج دلخواهتان، فکر کنید.

در صورتی که احساس می‌کنید، افزایش بازدید سایت می‌تواند فروش بیشتری را برای شما به ارمغان آورد، باید کلمات کلیدی تجاری مهم را به عنوان بخشی از استراتژی تبلیغات کلیکی خود در نظر بگیرید؛ لازم به ذکر است که رقابت برای کلمات کلیدی مهم در جستجو کار سختی بوده و می‌تواند هزینه زیادی داشته باشد، اما این احتمال وجود دارد که نتیجه به دست آمده رضایت بخش باشد.

2. وارد شبکه های اجتماعی شوید

تولید محتوای باکیفیت، به تنهایی کافی نبوده و امیدواریم که مردم، این مسئله را درک کنند. یکی از بهترین روش های افزایش بازدید سایت را می‌توان استفاده از کانال‌های شبکه های اجتماعی به منظور تبلیغ محتواهای تولیدی دانست.

توئیتر را می‌توان گزینه‌ای مناسب برای پیوندهای کوتاه، مبهم و وسوسه‌کننده دانست و هم اکنون نیز افراد زیادی در آن مشغول به به فعالیت هستند؛ بهتر است برای ورود به این شبکه اجتماعی عجله کنید و زمان را از دست ندهید.

روش‌های افزایش بازدید سایت؛ چطور آمار بازدید سایت خود را بالا ببریم؟

3. ترکیب کردن

هیچ فرمول جادویی برای موفقیت در بازاریابی محتوا وجود ندارد، اما برخی از افراد نظر متفاوتی دارند. شما می‌توانید جذابیت محتواهای تولیدی خود برای مخاطبین را با تغییر طول و قالب محتوا در کنار استفاده از اینفوگرافیک و ویدیو، افزایش دهید.

اگر بخواهیم این مسئله را واضح بیان کنیم، می‌توان گفت هر تکنیکی که جذابیت داشته باشد و باعث ماندگاری خواننده شود را در محتوا بکار ببرید.

4. از تیترهای قوی استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین بخش‌های محتوا، تیترها هستند؛ حتی جامع‌ترین پست‌های سایت هم بدون داشتن تیتر جذاب، نمی‌توانند نظر مخاطبین را جلب کنند.

کسانی که قصد افزایش میزان بازدید سایت یا مطالب را دارند، بهتر است درباره استفاده از تیترهای جذاب و مناسب، فکر کرده و وقت بگذارند.

5. به سئو صفحات سایت، توجه کنید

در صورتی که محتواهای تولیدی شما در موتورهای جستجوگر نمایش داده نمی‌شوند، بهتر است وضعیت سئو صفحات سایت را بررسی کنید؛ بهینه‌سازی محتوای سایت برای موتورهای جستجوگر همانند گوگل، یک عمل ارزشمند به حساب می‌آید.

توجه به قرار دادن تصاویر با کیفیت و ارائه توضیحات پیرامون آن در کنار ساخت لینک‌های داخلی به محتوای جدید و توضیحات متا را می‌توان از مهم‌ترین مسائل سئو معرفی کرد که می‌تواند باعث افزایش بازدید سایت شود.

روش‌های افزایش بازدید سایت؛ چطور آمار بازدید سایت خود را بالا ببریم؟

6. محتوای خود را در لینکدین قرار دهید

در ابتدا لینکدین راهی برای پیدا کردن شغل بود، اما هم اکنون کارآیی بیشتری پیدا کرده است. هم اکنون بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی حرفه‌ای، یک پلتفرم ارزشمند برای انتشار محتواهای تولیدی شما خواهد بود، بدین معنا که محتواهای تولیدی سایت را به طور منظم در لینکدین ارسال کنید.

انجام این کار می‌تواند افزایش رایگان بازدید سایت را به دنبال داشته باشد و حتی محبوبیت سایت شما را در صنعت موردنظر، ارتقا دهد، علی‌الخصوص زمانی که تعداد زیادی از کاربران شما را دنبال کنند.

10. پیاده‌سازی Schema

لزوما این طرح باعث افزایش بازدید سایت نخواهد شد، اما می‌تواند جستجوی محتوا را برای موتورهای جستجوگر آسان کند.

یکی دیگر از مزایای این طرح را می‌توان برجسته کردن محتواهای باکیفیت سایت دانست، بدین ترتیب نرخ کلیک و بازدید سایت نیز افزایش پیدا می‌کند.

11. پیوند داخلی

یکی از روش‌های افزایش بازدید سایت، لینک‌دهی داخلی است. صرفا لینک دادن سایت‌های خارجی به سایت شما حائز اهمیت نیست، بلکه باید ساختار لینک‌دهی داخلی قدرتمندی هم داشته باشید.

هنگامی که در حال ایجاد و انتشار محتوا هستید، می‌توانید فرصت‌ها و کلمات مناسب برای لینک‌دهی داخلی را مدنظر قرار دهید و بررسی کنید؛ این موضوع نه تنها می‌تواند در زمینه سئو موثر باشد، بلکه باعث تجربه بهتر و مفیدتر کاربران خواهد شد.

12. قرار دادن مصاحبه با افراد مشهور در سایت

آیا شما فکر می‌کنید که مصاحبه با افراد مشهور، فقط از عهده گروه خاصی بر می‌آید؟ در صورتی که شما برای صاحبان مشاغل و افراد مشهور، درخواست مصاحبه ارسال کنید، از نتیجه کارتان شگفت‌زده خواهید شد.

شما می‌توانید برای افراد مشهور و صاحبان کسب و کار ایمیل ارسال کنید و سپس متن مصاحبه خود را در سایت منتشر کنید؛ این کار نه تنها باعث افزایش اعتبار و بازدید سایت خواهد شد، بلکه فرد مورد نظر هم با منتشر کردن متن یا فیلم مصاحبه می‌تواند در گسترش و همچنین معرفی سایت شما نقش مهمی ایفا کند.

13. بازاریابی از طریق ایمیل را نادیده نگیرید

کسب و کارهای زیادی هستند که تمرکز خود را بر روی بازاریابی محتوا قرار داده‌اند و روش‌های سنتی را از یاد برده‌اند. بازاریابی از طریق ایمیل می‌تواند یک ابزار قدرتمند باشد، حتی بازاریابی سطح پایین از طریق ایمیل هم می‌تواند نتایج بسیار خوبی را رقم بزند و افزایش بازدید سایت را تا میزان قابل ملاحظه‌ای ارتقا دهد.

توجه داشته باشید که از ارسال ایمیل در تعداد بسیار زیاد، خودداری کنید. قدرت بازاریابی کلامی را از یاد نبرید، علی‌الخصوص با کسانی که از خرید محصولات شما رضایت دارند. ارسال یک ایمیل دوستانه مبنی بر سرویس یا محصولات جدید سایت، می‌تواند در افزایش بازدید سایت تاثیر مثبتی داشته باشد.

14. از ریسپانسیو بودن سایت، اطمینان حاصل کنید

دوره‌ای که جستجو در اینترنت به طور انحصاری در رایانه‌های رومیزی انجام می‌شد، گذشته و هم اکنون افراد زیادی از طریق گوشی های هوشمند و انواع تبلت‌ها وارد اینترنت می‌شوند.

اطمینان حاصل کردن از ریسپانسیو بودن سایت بدین معناست که قالب سایت به طور دقیق و کامل بر روی گوشی های هوشمند نمایش داده شود، در غیر این صورت، بازدید کنندگان با تجربه بد از سایت خارج خواهند شد.

15. افزایش سرعت سایت

آیا شما حاضرید به مدت 30 ثانیه برای بالا آمدن یک صفحه سایت، صبر کنید؟ من حاضر نیستم. در صورتی که سایت شما با سرعت بالا اجرا شود، قطعا می‌تواند بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب کند.

برای اطمینان حاصل کردن نسبت به افزایش سرعت اجرای سایت، می‌توانید بهینه‌سازی تکنیکی سایت همانند میزان حجم تصاویر، ساختار صفحه و قابلیت‌های افزونه‌های شخص ثالث را بررسی کنید؛ تمام این موارد می‌توانند در افزایش سرعت بارگذاری سایت شما موثر باشند.

16. احساس جامعه را تقویت کنید

کاربران قصد دارند افکار خود را بیان کنند، بنابراین راه‌اندازی یک صفحه گفتگو یا نظرسنجی می‌تواند در افزایش میزان بازدید سایت موثر باشد؛ این کار را می‌توان از طریق روش و سیستم‌های شخص ثالث همانند نظرسنجی فیسبوک یا Disqus پیاده‌سازی کرد.

یکی دیگر از اقداماتی که می‌توان در این رابطه انجام داد، ایجاد انجمن تخصصی بوده تا کاربران سوالات خود را مطرح و در زمینه‌های گوناگون، اظهار نظر کنند.

مدیریت کردن جامعه و کاربران اختصاصی سایت را به منظور بهره‌مندی از حداقل استانداردهای لازم، فراموش نکنید.

17. وارد بخش نظرات شوید

احتمالا تاکنون وارد تعداد اندکی از سایت‌های مرتبط با کسب و کارتان شده‌اید، اما چرا وارد بحث و گفتگو نمی‌شوید؟

لزوما اظهار نظر در سایت‌ها نمی‌تواند باعث افزایش سریع بازدید سایت شود، اما ایجاد یک نام و ارائه نظرات متفکرانه و تحسین برانگیز در وبلاگ و سایت‌ها می‌تواند راهی مناسب جهت افزایش ترافیک سایت باشد.

به خاطر داشته باشید، همانطور که کیفیت و داشتن ارتباط یک اصل مهم در پست‌های مهمان به حساب می‌آید، باید با افراد مختلف ارتباط برقرار کرده و از ارسال لینک‌های اسپم در سایت‌های غیر مرتبط، خودداری کنید.

روش‌های افزایش بازدید سایت؛ چطور آمار بازدید سایت خود را بالا ببریم؟

18. تجزیه و تحلیل داده‌های سایت(Analytics Data)

آنالیز گوگل (Google Analytics) را می‌توان یک منبع ارزشمند از اطلاعات درباره تمام جنبه‌های سایت همانند محبوب‌ترین صفحات و دموگرافی بازدید کنندگان عنوان کرد.

شما می‌توانید با بررسی دقیق داده‌های تجزیه و تحلیل و از اطلاعاتی که به دست می‌آورید، به منظور استراتژی‌های تبلیغاتی و تولید محتوای خود استفاده کنید.

به پست و صفحات مورد علاقه کاربران و بازدید کنندگان توجه کنید، همچنین بررسی اطلاعات بازدید کنندگان که چگونه و از چه راهی وارد سایت شما شده‌اند نیز می‌تواند در نتیجه‌گیری شما برای راه‌های افزایش بازدید سایت، موثر باشد.

19. فعال بودن در شبکه‌های اجتماعی

بد نیست بدانید که ارسال و اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی کافی نبوده و شما نیز باید در این زمینه فعال باشید. دوستان عزیز، بهتر است یک حساب توئیتر ایجاد کنید و با هشتگ‌های مربوطه وارد بحث‌های گروهی شوید.

آیا مخاطبان شما در شبکه‌های اجتماعی همانند فیسبوک، سوالاتی درباره سایت یا محتوا مطرح می‌کنند؟

بهتر است به تمام سوالات پاسخ دهید و با بازدیدکنندگان ارتباط برقرار کنید؛ امروزه بهترین راه جذب مخاطب از طریق شبکه‌های اجتماعی است.

20. از ویدیو در محتوا استفاده کنید

تولید محتوای مبتنی بر متن بسیار خوب است، اما ویدیو می‌تواند ارزش آن را افزایش دهد و باعث شود تا سایت برای مخاطبین جدید از جذابیت بیشتری برخوردار باشد. اینطور که پیداست، اطلاعات و محتوای دارای جلوه‌های بصری برای مخاطبین جذاب‌تر بوده و به راحتی از یادشان نخواهد رفت.

بازاریابی ویدیویی می‌تواند یک روش عالی برای جذب و حفظ مخاطبین باشد و در نتیجه افزایش بازدید سایت را به دنبال خواهد داشت.

پیدا کردن مطالبی که کاربران مطالعه می‌کنند و شبیه‌سازی محتواهای مشابه، می‌تواند باعث افزایش بازدید سایت شود.

 

جمع بندی

روش های افزایش بازدید سایت می‌تواند شامل موارد دیگری هم باشد، گذشته از این شما هم محدود به همین 20 روش نبوده و می‌توانید به صورت ترکیبی و صد البته همراه با روش‌های اختصاصی خود برای بالا بردن ترافیک سایت استفاده کنید.

بنابراین بهتر است که روش های گوناگونی را متناسب با سایت و کسب و کار خود امتحان کنید تا پس از بررسی نتیجه دلخواه حاصل شود.

اگر شما هم تجربه‌ای در زمینه افزایش بازدید سایت دارید، می‌توانید آن را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

در صورتی که قصد راه اندازی یک وبسایت برای کسب و کار خود دارید و یا اینکه وبسایت دارید و قصد افزایش آمار بازدید سایت خود را دارید، با مشاوران ملی وب تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ساخت وب سایت / فروشگاه
7 روز تست رایگان