بازار داغ هنر صنایع دستی، هنر جذب مشتری!

بازار داغ هنر صنایع دستی، هنر جذب مشتری!

آیا به دنبال کاری در منزل می‌گردید؟ آیا هنری دارید که مایل به عرضه آن هستید؟ آیا در کار تولید و فروش صنایع دستی هستید؟ آیا می‌خواهید محصولات خود را در سایت خود بفروشید یا از طریق سایت‌های فروش آنلاین کار کنید؟ آیا می دانید یکی از چالش‌هایی که در هنگام فروش با آن مواجه می شوید پیدا کردن مشتری مناسب و رساندن کالای سالم به دست او است؟

رسانه‌های اجتماعی، نمایشگاه‌های تجاری، نمایشگاه‌های هنری، سایت‌ها و خیلی روش‌های دیگر… چطور می‌توان فهمید روی چه روشی متمرکز شوید جواب بهتری می‌گیرید؟ توصیه اول ما این است که پیدا کردن یک راه برای فروش بهتر از این شاخه به آن شاخه پریدن است. پس اگر یک استراتژی موفق پیدا کردید با همان روش پیش بروید.

چطور هنر خود را به پول تبدیل کنیم؟

ابتدا هنر خود را خوب بشناسید. اطلاعات کافی جمع کنید و بعد با اعتماد به نفس پیش بروید. در اینجا شما را با چند نکته که از زبان کارآفرینان این حوزه نقل شده آشنا می کنیم :

1. گروه عشـاق را بیابیـد

یک تیم از افرادی را پیدا کنید که عاشق محصول شما هستند و آنها را با انگیزه‌های مختلف مانند کسب سود و یا دریافت هدیه و یا محصولات جدید، تشویق کنید تا در رویدادهای محلی که مربوط به محصول شما هستند، شما را معرفی و یا تبلیغ کنند ” هرچه نمونه کارهای شما بیشتر پخش شود شهرت شما بالاتر می‌رود ”

2. شــور و اشتیــاق

در هر مرحله از کار شور و اشتیاق داشته باشید.این کار محصول‌تان را منحصر به فرد می‌کند. بعد از چنین اعتقادی کار خود را در بین مردم مطرح کنید. با شور و اشتیاق به دنبال برقراری ارتباط با مشتریان باشید تا اعتبار محصول و خودتان را بالا برده و مشتری بالقوه همراه شما مانده و به مرور با رسیدن به انتظاراتش به یک مشتری بالفعل تبدیل شود. به هر روشی خود را عمومی کنید و متوقف نشوید.

3. شیـوه ارتبـاط

داشتن شماره تلفن ثابت، تبلیغات از طریق گوگل و حضور آنلاین از طریق وبلاگ‌ها،‌ عضویت در انجمن‌ها و انتشار مقالات در مطبوعات آنلاین به شکل پیوسته، یا داشتن یک سایت ساده، باعث اعتماد خریدار شده و شما را به فضای مجازی وصل می‌کند.

استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای برقراری ارتباط با افرادی که شناخته شده‌اند و یا وبسایت‌هایی دارند که روی محصولات مانند شما متمرکز هستند بسیار ضروری است. هرچقدر هم محصول شما عالی باشد باز هم بدون بدون کمک دیگران و موتورهای جستجو گمنام می‌مانید. رسانه‌های اجتماعی علاوه بر مهم بودن، ارزان‌ترین روش برای زنده نگه داشتن نام تجاری شما در دنیای رقابت هستند.

از کارهای خود عکس‌های بزرگی داشته باشید. با استفاده از عکس‌های بزرگ، یک دید طبیعی با یک مقیاس مناسب از کار خود به بیننده بدهید.

هنر صنایع دستی دارید؟ هنر شما پتانسیل جذب مشتری را دارد؟

رقبای خود را دنبال کنید.

ببینید مشتریان برای یافتن کالاهایی نظیر محصول شما، از  چه کلمات کلیدی استفاده می‌کنند.به عنوان مثال کلمه “طلا و جواهر” نتایجی  بیشتر از ” گردنبند ” نشان می‌دهد. سپس همین کلید واژه‌ها را در آدرس و متن خود رعایت کنید. داشتن کلمات کلیدی تضمین می‌کند که سند در موتورهای جستجو به خوبی نشان داده شده و فروش را بالا می‌برد.

4. چگونگـی تولیـد

محصول شما باید منحصر به فرد باشد پس به کیفیت کالا فکر کنید. داستان‌سرایی کنید. هیچ کس بهتر از شما داستان چگونگی خلق اثر، فرایند تولید و اینکه این کالاچطور کار می‌کند را نمی‌داند.

داستان‌هایی در مورد: آیا کار دست شما، یک تکنیک فراموش شده است؟ آیا از ابزار خاصی استفاده می‌کنید؟ آیا از ابتدا این کار را به عنوان سرگرمی شروع کردید و بعد آن را رشد دادید؟ چه آزمایشات و سختی‌هایی در سفرتان تا رسیدن به این نقطه تحمل کردید و با چه انگیزه‌ایی ادامه دادید؟

یادتان باشد داستان شما توسط مشتریان بازگویی یا باز نویسی می‌شود. هر وقت آن را شروع کنید زبان به زبان نقل می‌شود و به شکلهای مختلف به گوش همه  می‌رسد. پس وقت صرف کنید تا داستان خوبی بسازید و در هر زمان مناسب آن را نقل کنید.

هنر صنایع دستی دارید؟ سلیقه مشتری ه را نمیدانید؟

5. تسخیـر یک بازار خاص

برای شروع، یک خط فروش محدود را در نظر بگیرید و روی نمایندگی و نام تجاری محصولات خود تمرکز کنید. هرگز کیفیت محصولات دست ساز خودتان را با بقیه مقایسه نکنید چون محصولات دست ساز، دارای انعطاف پذیری زیادی در بازار رقابتی هستند. اگر هدف شما تسخیر چند بازار است ابتدا فقط یک بازار را در اولویت قرار داده و به آن برسید.” مثلا اگر هدفتان بازار پوشاک است ابتدا بازار پوشاک زنان را در اولویت قرار دهید ”

6. ارتباط مستقیـم با مشتـری

هدفتان افرادی باشد که واقعا به محصول نیاز دارند و مشتری شما خواهند شد، سعی نکنید همه دنیا را دوست داشته باشید و در نهایت صبور باشید و متمرکز شوید.

بیرون بیایید و محصول خود را به مردم نشان دهید. اجازه دهید آنها را لمس کنند، آن را در دست بگیرند، وزن و بافت آن را حس کنند. تا تفاوت آن را از تولیدات انبوهی که در بازار هست جدا کنند. این بدان معنا نیست که تولید انبوه بد است، بلکه متفاوت بودن کالای شما را نشان می‌دهد.

در دنیایی که هر روز میلیون‌ها کالا تولید می‌شود و بسیاری از کالاها مدت‌ها بدون آن که توسط مشتری لمس شوند، در قفسه می‌مانند کالای شما  می‌تواند حس متفاوتی به خریدار بدهد. پس با افتخار آن را بدست مشتری داده و نشان دهید که محصول شما متفاوت و با ارزش است ” این بزرگترین برتری شما نسبت به کالاهای انبوه است “.

هنر صنایع دستی دارید؟میخواهید با جذب مشتری آن را به درآمد تبدیل کنید!

نظرات و پیشنهادات مشتری ها را جویا باشید

فروش  محصول بستگی به فاکتورهایی مانند ارتقاء داخلی (خبررسانی مشتری)، روابط  عمومی و تبلیغات (از طریق چاپ، تبلیغات یا تبلیغات آنلاین یا رادیو و ..) دارد . “هرچه بیشتر به صدای مشتریان توجه کنید کارشما موفق‌تر است”. به عنوان مثال،یکی از تولید کنندگان از طرف مشتریان پیشنهاد تولید کتاب الکترونیکی داشت و توانست  20٪ به سود خود از این طریق اضافه کند .

مهم است که انتظارات مشتری را تشخیص بدهید و سپس پاسخ دهید. سعی کنید از دید مشتری، بی طرفانه به  محصول خود نگاه کنید.” اگر یک تصویر باارزش‌تر از هزاران کلمه است، پس یک فیلم یک میلیون بار با ارزش‌تر است”.

7. قیمت گـذاری

سعی کنید پیش بینی کنید که آیا می‌خواهید عمده فروشی داشته باشید یا خیر؟ اگر چنین است، شما باید قیمت خود را 2 تا 2.5 درصد کاهش دهید. خیلی سخت است که نیمی از سود خود را به خرده فروش بدهید اما توجه کنید که این شریک، شما را به مشتری که هنوز از وجود شما با خبر نیست مرتبط می‌کند. صحبت کردن با خرده فروشان درباره قیمت، هم یک راه عالی برای دریافت نظرات جدید در مورد موقعیت کالای شما است. بعضی نکات ممکن است به چشم شما نیاید اما توجه این گروه را جلب کرده باشد.

قیمت را مستقیم و از ابتدا به مشتری اعلام نکنید. تلفنی یا اینترنتی قیمت رو  اعلام کنید. پیش آمده که از محصولی خوشمان آمده و بدون اطلاع از قیمت تصمیم به خرید گرفتیم و با وجود قیمت گران باز هم خرید را انجام داده‌ایم.

8. نمونـه رایگان

یک کارآفرین معتقد بود نقطه عطف فروش محصولاتش، عرضه نمونه‌های رایگان بوده است، وقتی که  آنها را به صورت شخصی در برخی از بوتیک و یا مغازه‌ها می‌فروشید توجه همه را به خود جلب می‌کنید. خیلی از شرکت‌ها می‌توانند کالای شما را به عنوان هدیه به کارمندان یا مشتریان یا بازدید کنندگان از نمایشگاه بدهند.

اگر قصد فروش ایتنرنتی محصولات خود را دارید، به راحتی میتوانید همین کار را برای مشتریان خود در فضای مجازی انجام دهید. با فرستادن یک نمونه رایگان از محصول خود به اینفلوئنسر های معروف اینستاگرام میتوانید از آنها پلی برای معرفی فروشگاه اینترنتی خود بسازید!

هنر صنایع دستی دارید؟ و به دنبال جذب مشتری هستید؟

 9. نام تجـاری

استفاده از یک نام تجاری مناسب، امکان مقایسه با بقیه رقبا را داده و همچنین کمک می‌کند تا ابزارهای بازاریابی، نوشته‌ها، وب سایت و رسانه‌های اجتماعی به کمک شما بیایند و دروازه بازارهای محلی، نمایشگاه‌های هنری و جشنواره‌ ها را بروی شما باز می‌کند.

10. روش پـرداخت

و البته اگر کار جدی‌تری انجام می‌دهید که نیاز به مجوز دارد، حتما برای ایجاد درگاه پرداخت، باید مجوز بگیرید. ولی اگر محصولات را خودتان می‌فروشید، گرفتن مجوز در سال اول نیاز نیست. می‌توانید با همان درگاه‌های پرداخت شخصی یا کارت بانکی، (که باید به نام خود فروشنده باشد) کار کنید.

جمـع بنـدی پایانـی

یک کار بیزینس شخصی، ریزه‌ کاری‌های زیاد اما پر هیجانی دارد. شناخت مشتری یکی از آنهاست. اینکه مشتری چه سلیقه ای دارد؟ توان مالی اش چقدر است؟

کانال ارتباطی قدم بعدی است. اینستاگرام، تلگرام و شبکه های اجتماعی پر بازدید و البته تبلیغات در وب سایت‌ها و ساخت کانال، محل‌هایی هستند که در شهرت شما سهم دارند.

در نهایت در قدم پایانی باید ببینید که چه چیزی برای ارائه دارید؟ چطور محصول شما در زندگی افراد تاثیر بهتری می‌گذارد؟ چرا باید محصول شما را بخرند؟ چه حسی در ببینده باید القا کنید؟ راحتی؟ زیبایی؟ شیک بودن؟ مزایای استفاده از آن چیست؟

در نهایت همه چیز در دست خود شماست. انگیزه، توان، پتانسیل و… مهم شناخت، اطلاعات و پشتکار است.

برای ارتباط مستقیم با کارشناسان ملی وب با شماره 01333854446 تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ساخت وب سایت / فروشگاه
7 روز تست رایگان