بهترین درگاه پرداخت اینترنتی کدام است؟

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی کدام است؟

از طریق درگاه پرداخت می توانید، اقدام به پرداخت هزینه ی کالاهایی نمایید که خریده اید، بدون اینکه نیاز به حضور واقعی خودتان باشد. استفاده از این درگاه ها دارای مزیت ها و ویژگی های زیادی می  باشد که در این مقاله با برخی از آن ها آشنا خواهید شد.

از آنجایی که فروشگاه ها اینترنتی روز به روز در حال زیاد شدن می باشند و دنیا به سمت و سوی استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و اینترنت در جریان است، لازم است که کار با نحوه ی عملکرد این درگاه ها را فراگرفته و از آن در زمینه ی خرید و فروش کالاهای خود بهره ببرید. استفاده از درگاه های پرداخت کاملاً رایگان بوده و جز در مواردی خاص، هیچگونه کارمزدی از مشتریان گرفته نمی شود.

در این مقاله سعی شده تا شما را با واژه ی درگاه پرداخت آشنا کرده و سپس به معرفی انواع آن بپردازیم. امیدواریم که با مطالعه ی این مقاله به جواب بسیاری از پرسش هایتان برسید.

درگاه پرداخت اینترنتی یا Payment Gateway چیست؟

درگاه پرداخت در واقع، یک بستری مطمئن را برای جا به جایی فرایند مالی بین صاحبان کسب و کار اینترنتی و خریداران آنلاین، فراهم می سازد. اگر دارای کسب و کار اینترنتی می باشید، حتما با درگاه پرداخت آشنا هستید و می دانید که از این طریق می توانید، مبلغ فروش خدماتتان به کاربران اینترنتی را دریافت نمایید.

برای اینکه با واژه ی درگاه پرداخت آشنا شوید و بدانید که چیست و چه کاربردهایی دارد، در ابتدای امر بایستی اقدام به معرفی پرداخت اینترنتی نماییم.

پرداخت اینترنتی به نوعی پرداخت گفته می شود که بدون مراجعه ی حضوری و با شماره کارت بانکی صورت می پذیرد. برای انجام پرداخت اینترنتی لازم است در وهله ی اول شماره ی کارت و رمز دومی از کارت خود را در اختیار داشته باشید و بعد اقدام به خرید خدمات مورد نیاز خود نمایید.

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی کدام است؟

چگونه درگاه پرداخت اینترنتی بگیریم؟

بطور کلی، 2 نوع درگاه پرداخت داریم. مدیران کسب و کار اینترنتی برای فروشگاه های خود می توانند از این دو طریق از درگاه های پرداخت، استفاده نمایند:

1. استفاده از درگاه پرداخت مستقیم بانکی

در  این روش، افرادی که در زمینه ی کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین فعالیت  دارند به طور کاملاً مستقیم در ازای دریافت سیستم پرداخت الکترونیکی با بانک ها قرارداد خواهند بست.

عملکرد این روش به این صورت است، هنگامی که مشتریان و کاربران اقدام به خرید از فروشگاه های اینترنتی صاحبان کسب و کار می نمایند، مبلغ این خرید را از طریق شماره کارت بانکی و رمز دوم خود به حساب صاحب فروشگاه اینترنتی واریز می نمایند. سپس بانک نیز عین همان مبلغ را بعد از تایید اعتبار به مستقیم به حساب فروشنده وارد می کند.

لازم به ذکر است که بانک ها بسته به نوع قراردادی که با صاحبان فروشگاه های اینترنتی می بندند، ممکن است که در قبال آن هزینه و یا کارمزد دریافت نمایند یا خیر. این قرارداد مناسب کسب و کارهایی می باشد که در طول روز تراکنش مالی زیادی دارند و همچنین مناسب برای فروشگاه های بزرگ و دارای ثبات مالی بالا را می باشد. در این نوع قرارداد، انتقال و دریافت وجه فقط در همان بانکی صورت می پذیرد که قرارداد بسته شده است.

راه های دریافت درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم

چنانچه قصد دارید اقدام به دریافت درگاه های پرداخت اینترنتی مستقیم نمایید لازم است در درجه ی اول هیچگونه ممنوعیتی از طرف نظام بانکداری، نداشته باشید. دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی، یکی دیگر از ملزوماتی است که باید داشته باشید. علاوه بر آن مستلزم به رعایت قوانین مربوط به تجارت الکترونیکی جمهوری اسلامی ایران می باشید، که بسیار لازم و ضروری است.

علاوه بر تمامی این ها، شما می بایستی مجوزهای معتبر شغلی حقوقی و یا حقیقی که مرتبط با فعالیت شما می باشد را داشته باشید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که حتماً قبل از اقدام به اخذ درگاه پرداخت، از طریق سایت مربوط به این امر، نماد الکترونیکی را دریافت کنید تا درگاه شما به وسیله ی بانک ها غیرفعال نشود.

اگر وقت طی کردن این مراحل را ندارید، تیم ملی وب تمامی اقدامات مربوط به درگاه پرداخت سایت شما را به عهده گرفته و در نهایت یک وبسایت فروشگاهی عالی به همراه درگاه پرداخت الکترونیکی و نماد اعتماد الکترونیکی به شما ارائه می کند.

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی کدام است؟

2. استفاده از درگاه پرداخت واسط

در این روش از قرارداد، بانک به طور مستقیم درگیر نمی شود. بلکه فروشگاه های اینترنتی با شرکت هایی که به صورت واسط بین بانک ها می باشند و معتبر هستند، قرارداد می بندند. فروشگاه ها با انعقاد قرارداد بین خود و این شرکت ها، از یک درگاه پرداخت غیر مستقیم برای خود بهره می گیرند.

همچنین صاحبان فروشگاه های اینترنتی برای اینکه از هرگونه و خطا و یا عدم سرویس دهی دور باشند، بایستی با چند بانک معتبر به طور همزمان قرارداد ببندند. برای فروشگاه های اینترنتی کوچک قرارداد مستقیم با بانک ها به صرفه نیست.

در این نوع درگاه مشتری وقتی به صفحه پرداخت منتقل می شود اسم سایت درگاه واسط به عنوان میزبان سرویس به مشتری نمایش داده می شود. در این نوع از درگاه ها مبلغ تمامی تراکنش های هر روز بین دو تا چهار روز کاری از سایت درگاه واسط به حساب شما واریز خواهد شد ( متغیر است بین سایت های درگاه واسط)

لازم است یادآوری کنم: درصورتی که شما تمایل داشته باشید شرکت ملی وب به نمایندگی از شما تمامی اقدامات مربوط به دریافت درگاه پرداخت و نماد اعتماد الکترونیک و عقد قرارداد با بانک و مراحل اداری آن را برای شما انجام خواهد داد. درصورتی که سایت شما توسط  شرکت ملی وب  طراحی شده و میزبانی شده باشد درگاه های واسط با تعرفه بسیار پایین به شما معرفی خواهد شد.

استفاده از درگاه های پرداخت اینترنتی واسط، مناسب چه افرادی می باشد؟

اگر وقت و حوصله لازم برای به انجام رساندن مراحل اخذ و دریافت درگاه پرداخت به صورت مستقیم را ندارید، می توانید از امکانات درگاه های پرداخت واسط، استفاده کرده و خود را از انجام مراحل اداری و گوناگون خسته کننده، نجات دهید.

ویژگی های زیادی از جمله عدم احتیاج به داشتن مجوز برای کسب و کار و یا فعال سازی درگاه در کسری از ثانیه، وجود دارد که ما را مجاب به استفاده از درگاه  پرداخت واسط اینترنتی می نماید. علاوه بر این ها درگاه واسط این امکان را برای شما فراهم می آورد که به صورت کارت به کارت و یا پایا، اقدام به تسویه حساب روزانه نمایید.

همچنین ارائه لینک پرداخت و صفحه ی شخصی پرداخت یکی دیگر از مواردی است که باعث می شود این درگاه را به درگاه پرداخت مستقیم ترجیح داده و از آن استفاده نماییم. پشتیبانی راحت و همچنین قابلیت نصب آسان این درگاه در مقابل درگاه مستقیم، برتری خاصی را به آن بخشیده است.

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی کدام است؟

بالاخره درگاه پرداخت مستقیم یا واسط؟

هر کدام از درگاه های مستقیم و یا واسط دارای معایب و مزایایی هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم نمود.

برای استفاده از درگاه مستقیم نیازمند به نماد اعتماد الکترونیک می باشید. نماد اعتماد الکترونیکی نیز به هزینه نیازمند می باشد و هم نیازمند مراحل و پروسه های طولانی می باشد که بسیار زمان بر است و مورد پسند بسیاری از کاربران نمی باشد.

اما با تمام این تفاسیر درگاه مستقیم، مزایایی نیز دارد که مهم ترین آن می توان به عدم افزودن کارمزد بر روی تراکنش های موجود اشاره کرد که این امر برای درگاه های واسط نیازمند دریافت کارمزد می باشد که بر روی تمامی تراکنش های مستقیم و غیر مستقیم اعمال می شود.

با تمام توضیحاتی که در این ارتباط بیان شد، برتری درگاه های واسط به نسبت مستقیم برای کاربران آشکار گردید و همانگونه که ذکر شد تنها ایراد درگاه های واسط، اخذ کارمزد می باشد. اما باید توجه داشت که امکانات و مزایایی که با استفاده از درگاه واسط در اختیار کاربران قرار می گیرد، آنقدر می باشد که اخذ کارمزد آن به چشم نخواهد آمد.

چنانچه سؤالی در مورد نحوه گرفتن درگاه پرداخت دارید می توانید با ما تماس بگیرید.

ما اینجا هستیم » 01333854446

بیشتر بخوانید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback

[…] با درگاه پرداخت داشته باشید، میتوایند مقاله « بهترین درگاه پرداخت اینترنتی کدام است؟ » را مطالعه کنید. بعد از مطالعه این مقاله میتوانید […]

ساخت وب سایت / فروشگاه
7 روز تست رایگان