راه‌اندازی کسب و کار خانگی با هزینه کم و درآمد بالا

راه‌اندازی کسب و کار خانگی با هزینه کم و درآمد بالا

چطور یک کسب و کار خانگی پر درآمد داشته باشم؟

اگر شخصیتی مدیر و ریسک پذیر دارید و فکر می‎‌کنید برای زندگی کارمندی ساخته نشده‌اید، در این مقاله سعی کرده‌ایم صفر تا صد مراحل راه اندازی یک کسب و کار خانگی را از ابتدایی‌ترین مراحل، یعنی پیدا کردن ایده‌‌ های سودآور، تا اجرای آن را بررسی کنیم و برای هر مرحله از آن راهکارهای عملی ارائه دهیم.

تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید تا به شما بگوییم : چطور بدون صرف هزینه‌ زیاد، از طریق علایق‌تان به پول برسید!

راه اندازی کسب و کار با سرمایه اندک

در کسب و کار خانگی تا زمانی که به سوددهی نرسید، نیازی ندارید مبلغ زیادی سرمایه‌گذاری کنید و کار خود را گسترش دهید؛ چرا که بابت خرید/اجازه دفتر، کارگاه و تجهیزات و استخدام کارمند هزینه اضافه پرداخت نمی‌کنید و دقیقا به همین دلیل است که می‌گویم کسب و کار خانگی بسیار مقرون به صرفه است و می‌توان با حذف هزینه‌های اضافه، یک کسب و کار با سرمایه کم راه انداخت.

راه‌اندازی کسب و کار خانگی با هزینه کم و درآمد بالا

ایجاد شغل برای زنان

جالب است بدانید میزان بیکاری زنان در ایران 170% بیشتر از مردان است؛ بسیاری از خانم‌ها به دلیل دردسرها و سختی کار خارج از منزل (و حتی در مواردی به دلیل مخالفت خانواده!) به کل کسب درآمد را کنار می‌گذارند.

به این ترتیب درآمد آقایان 2.5 برابر بیشتر از زنان می‌باشد. به همین دلیل آرامش حضور در خانه، ساعت کاری منعطف، نظارت بیشتر روی امور منزل و بچه‌ها، امکان درآمدزایی و رسیدگی به امور خانه به طور همزمان، باعث می‌شود کسب و کار خانگی برای زنان بسیار مناسب باشد.

چرا شغل خانگی؟!

در یک نظرسنجی دلایل شخصی افرادی که تصمیم گرفتند کسب و کارشان را در خانه شروع کنند، پرسیده شده که نتیجه آن به شکل زیر است:

60 درصد برای ایجاد تعادل بین زندگی شخصی و کاری

45 درصد به دلیل کارایی بیشتر

47 درصد به دلیل اجتناب از ترافیک

44 درصد برای داشتن تمرکز بیشتر و حواس پرتی کمتر در منزل

38 درصد به دلیل نبودِ استرس محیط کار

43 درصد به دلیل محیط آرام

44 درصد به دلیل نبودِ مسیر رفت و آمد به محل کار

29 درصد برای داشتن زمان بیشتر با خانواده و دوستان از این نوع کار حمایت می‌کنند.

23 درصد گفتند که چنین کسب و کاری (به دلیل رفت و آمد کمتر) آسیب کمتری به محیط زیست می‌زند.

55 درصد برای هزینه سوخت خودرو

خب با این وجود یکی از مزایای کسب و کار خانگی این است که می‌توانید تایم بیشتری را در اختیار خودتان باشید و هر طور که خواستید بین زندگی و کارتان تعادل برقرار کنید. مثلا اگر بخواهید ساعت 3 عصر یک قرار دوستانه بگذارید و سپس به خانه برگردید و کارهای‌تان را انجام بدهید؛ احتیاجی به گرفتن مرخصی از مدیر خود ندارید.

راه‌اندازی کسب و کار خانگی با هزینه کم و درآمد بالا

چالش‌های کسب و کار خانگی

احتمالا دارید به خودتان می‌گویید خب کسب و کارم را در خانه راه‌اندازی می‌کنم، بلافاصله فرت و فرت می‌فروشم. آنقدر پول‌هایم زیاد می‌شود که یک نفر را استخدام کنم فقط آن‌ها را بشمارد.

همه چیز در بهترین حالت ممکن است. من بزرگترین کارآفرین دنیا هستم، بیل گیتس باید پیش من لُنگ بندازد! اما بیایید کمی به این ابرهای خیالی بالای سرتان رنگ واقعیت بدهیم.

ما هم می‌خواهیم با در نظر گرفتن مسائل و چالش‌هایی که امکان دارد بعد از راه اندازی کسب و کار خانگی سر راه شما سبز شوند، احتمال موفقیت‌تان را بالا ببریم.

چالش مدیریت زمان :

یکی از مسائلی که می‌تواند چوبی باشد لای چرخ کسب و کار خانگی شما، عدم توانایی مدیریت زمان هست. این مسئله زمانی پیش می‌آید که در برابر عوامل وسوسه برانگیز نمی‌توانید مقاومت بکنید. مثل وقتی که با دوستان‌تان به تفریح می‌روید، قید کار را می‌زنید و بیخیالش می‌شوید!

برای رفع این مسئله باید ساعت‌های کاری منظمی را برای خود در نظر بگیرید. دست شما در این انتخاب باز است، هر ساعتی که برای‌تان راحت‌تر است را انتخاب کنید.

برنامه ریزی و مدیریت کار ها :

احتمالا بزرگترین چالشی که خیلی زود با آن مواجه خواهید شد این است که بعد از راه اندازی کسب و کارتان، بیشتر اوقات مجبورید کارهای زیاد و مختلفی انجام دهید.

حتی ممکن است قبلا تجربه انجام برخی این کارها را هم نداشته باشید و نیاز باشد که آن‌ها را یاد بگیرید. البته از نظر من که فرصت بسیار مناسبی برای‌تان پیش آمده تا مسائل مختلف را بیاموزید و با پیاده سازی آن‌ها تجربه‌های خوبی به دست بیاورید.

انزوا خارج از بعد شخصی :

این مسئله می‌تواند در حوزه تجاری هم گریبان شما را بگیرید و در تعامل با کسب کارهای دیگر منزوی شوید. (این چالش بیشتر برای کسب و کارهای بزرگ‌تر به وجود می‌آید)

ارتباط و همکاری با دیگر همکاران و شرکت‌ها برای آینده شما بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثال در نظر بگیرید کسب و کار خانگی شما یک سایت در زمینه فروش تزئینات سفره عقد است. و به پیشنهاد کارشناسان ملی وب، مشغول تولید محتوا در سایت‌تان هستید تا مخاطب جذب کنید. خب می‌توانید خیلی راحت سوالات متداول مشتریان احتمالی خود را پاسخ دهید و در وبلاگ خود منتشر کنید.

اگر وقت کافی برای تولید محتوا ندارید میتوانید از کارشناسان ما در این زمینه مشاوره تخصصی بگیرید.

برای شروع کسب و کار خودمان در منزل از کجا شروع بکنیم؟

مثل اینکه بسیار مصمم هستید، پس حتما به خواندن ادامه بدهید!

 1. همیشه پای یک ایده در میان است

قدم اول در راه اندازی هر کسب و کاری داشتن یک ایده خوب است. همه چیز با یک ایده شروع می‌شود؛ اصلا کل زندگی ما، حتی ساده‌ترین فعالیت‌های روزانه ما بر اساس ایده‌ها شکل می‌گیرند.

بعضی از این ایده‌ها ناب و نوآورانه هستند که ارزش تجاری شدن دارند. این ایده‌های تجاری هم بسیار عادی و روزمره هستند و هر روز هزارتایشان در اطراف ما وجود دارند اما بدون اینکه توجهی به آنها داشته باشیم، از کنارشان می‌گذریم! خب نکته مهمی که به دردمان می‌خورد و ارزش بحث کردن دارد دقیقا همینجاست: این ایده‌های دوست داشتنی کسب و کار که دنیا را منفجر می‌کنند کجا هستند؟ 

اجازه بدهید قبل از اینکه پاسخ این سوال را بدهم، یک واقعیت را برای‌تان آشکار کنم. من یا هیچ شخص دیگری نمی‌توانیم به شما ایده آماده بدهیم و بگوییم «رفیق بزن تو این کار موفق میشی!» چون مثل این می‌ماند که به قول انیشتین از ماهی بخواهیم از درخت بالا برود. در حالی که علاقه و استعداد ماهی در شنا کردن است و قطعا در بالا رفتن از درخت شکست می‌خورد.

باید علایق و توانایی خود را به سمت تجاری شدن متمایل کنید که مردم حاضر باشند بابت آن پول بدهند و فروش داشته باشد. این یعنی یک بیزینس واقعی!

راه‌اندازی کسب و کار خانگی با هزینه کم و درآمد بالا

آستین‌های‌تان را بالا بزنید و شروع کنید!

والت دیزنی حرف جالبی دارد که می‌گوید :« برای شروع، حرف زدن را کنار بگذارید و فقط شروع کنید! »

راه‌اندازی سریع کسب و کار به این دلیل مهم است که می‌توانید محصولات/خدمات خود را سریع وارد بازار اولیه کنید. با این کار هر چیزی را که باید یاد بگیرید، در حین کار به صورت تجربی خواهید آموخت. وقتی هنوز محصول/خدمات خود ارائه نکردید در واقع دارید زمان‌تان را هدر می‌دهید. چرا که ارزش اصلی‌ هر کسب و کاری، داشتن بهانه‌ای برای درگیر شدن با افراد و مشتریان است و تکامل کسب و کار نیمه دوم کار شماست.

بازاریابی را شروع کنید

اگر یک محصول خوب داشته باشید آن را روی طاقچه می‌گذارید تا خاک بخورد؟ نه! همانطور که ما سینه‌مان را سپر می‌کنیم و سایت ساز ملی وب را به شما معرفی می‌کنیم؛ شما هم باید محصولات یا خدمات خود را به دیگران نشان دهید.

اصلا هدف بازاریابی هم همین هست که مشتری را به خوبی بشناسد و بفهمد، تا به این ترتیب بتواند محصولات و خدماتی را ارائه دهد که برای او مناسب باشند و خود به خود فروش بروند.

اگر به دنبال روشی هستید که تکنیک‌های مختلف افزایش فروش را یاد بگیرید و فرصتی پیدا کنید تا کسب و کار خود را رشد دهید و به موفقیت برسانید، می‌توانید با کارشناسان ملی وب تماس بگیرید، تا بهترین آیتم های تبلیغاتی را به شما ارائه کنند.

 یک سایت با هزینه کم راه بیاندازید

با این وجود که داشتن سایت، برای کسب و کارتان بسیار سودآور خواهد بود و می‌تواند نقش به سزایی در افزایش فروش شما داشته باشد؛ ولی ساختن سایت بسیار زمان‌بر، پیچیده و پرهزینه است. شما می‌خواهید برای خودتان یک سایت داشته باشید؛ پس سراغ یک طراح یا یک شرکت طراحی سایت می‌روید و سایت‌تان را به آن‌ها سفارش می‌دهید.

اما قسمت دردناک ماجرا اینجاست که باید چند میلیونی برای سایت‌تان هزینه کنید! در حالی که شما میخواستید با حداقل هزینه، یک کسب و کار عالی راه بندازید!

پیشنهاد ملی وب: همین حالا با ما تماس بگیرید، تا از جشنواره تخفیفی ساخت وبسایت با قالب دلخواه تان جا نمونید!  01333854446

و در آخر…

کافی است کمی از ایده‌آل‌گرایی فاصله بگیرید و سختی‌ها را به جان دل بخرید تا پیشرفت کنید. می‌دانم راه‌انداختن یک کسب و کار در منزل، با وجود تمام مزایایی که دارد، چالش های مهم و گاهی پیچیده ای را پیش روی شما قرار می دهد.

به قول تئودور رزولت :« با هر آنچه که داری و هر کجا که هستی، آن‌چه را می‌توانی انجام بده. »

بیشتر بخوانید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ساخت وب سایت / فروشگاه
7 روز تست رایگان